لزوم طراحی سایت | مزایای داشتن سایت برای کسب و کارها

لزوم طراحی سایت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده از فضای مجازی، لزوم طراحی سایت بر کسی پوشیده نیست. در واقع در دنیای امروزه کمتر کسب و کار موفقی را می توان یافت که در بستر سایت فعالیت نداشته باشد. متاسفانه بر اساس تحقیقات انجام شده، 50 الی 70 درصد از مشاغل کوچک، سایت ندارند. بنابراین این مشاغل فرصت کافی برای رشد، پیشرفت و ترقی را نخواهند داشت.

مزایای-داشتن-سایت-برای-کسب-و-کارها.jpg

لزوم طراحی سایت برای کسب و کارها و مشاغل مختلف در مزایای داشتن سایت نهفته است. زیرا سایت می تواند به عنوان شناسنامه مشاغل عمل کند و به آن ها هویت ببخشد. در این مقاله می خواهیم در لزوم طراحی سایت و مزایای داشتن آن را برای مشاغل مختلف بررسی کنیم.

لزوم طراحی سایت برای کسب و کارها در چیست؟

کسب و کارهای موفق و مشاغل پردرآمد دنیا همگی به لزوم طراحی سایت واقف هستند. به همین دلیل این مشاغل توانسته اند به این میزان از موفقیت برسند. در واقع نداشتن سایت، عقب ماندن از قافله است! با استفاده از سایت، دسترسی پیدا کردن به اطلاعات کسب و کار بسیار آسان می باشد. بنابراین مشتریان می توانند بهتر به شما و خدماتتان اعتماد کنند.

شاید فکر کنید با وجود فراگیر شدن شبکه های مجازی، لزوم طراحی سایت کم رنگ شده است اما این طور نیست. سایت، هنوز هم به عنوان یک بستر قدرتمند برای مشاغل عمل می کند. زیرا سایت می تواند یک مرجع همیشگی و قابل اعتماد برای یک کسب و کار باشد. در واقع شما طراحی سایت برای کسب و کارتان را تنها یک بار انجام می دهید. بنابراین برای همیشه آن را در اختیار خواهید داشت.

دسترسی به 93 درصد از مشتریان از طریق سایت

لزوم طراحی سایت زمانی پررنگ تر می شود که بدانید این بستر دسترسی شما را به 93 درصد از مشتریانتان فراهم می کند. طبق تحقیقات انجام شده، 93 درصد از افراد محصول یا خدمات مورد نیازشان را از طریق جستجو در اینترنت تامین می کنند.

یعنی 93 درصد از افراد، در موتورهای جستجو مانند گوگل به دنبال تامین کنندگان خود هستند. درنتیجه شما با عدم فعالیت در این بستر تنها به 7 درصد از مشتریان خود دسترسی خواهید داشت. این به معنی عدم دسترسی راحت و گسترده به مشتریان و کاهش پیشرفت و درآمد است. بنابراین لزوم طراحی سایت در این است که می توانید به آسانی به طیف وسیعی از مشتریان خود، خدمات یا محصولاتتان را ارائه دهید.

لزوم طراحی سایت جهت حرفه ای شدن عملکرد شما

لزوم طراحی سایت فروشگاهی برای کسانی که می خواهند در دنیای دیجیتال مارکتینگ حرفی برای زدن داشته باشند بیشتر است. در دنیای امروزه بازارهای جهانی، نداشتن سایت به منزله نداشتن شناسنامه و هویت می باشد. در واقع مشتریان کسب و کارهایی که فاقد سایت هستند را به نوعی قدیمی و فاقد اعتبار می دانند.

نداشتن سایت این ذهنیت را ایجاد می کند که کسب و کار فوق عملکرد ضعیفی داشته و نمی تواند تامین کننده خوبی باشد. بنابراین اگر صاحب یک کسب و کار هستید، بهتر است هر چه زودتر جهت طراحی سایت برای آن اقدام کنید.

برندسازی و افزایش اعتبار آن از طریق طراحی سایت

لزوم طراحی سایت برای برندسازی در دیجیتال مارکتینگ ها بر کسی پوشیده نیست. یک وب سایت خوب می تواند برند شما را در بسترهای مختلف بازاریابی به تمام مشتریان معرفی کند. رساندن پیام یک برند از طریق سایت می تواند بسیار آسان تر است روش های دیگر باشد. زیرا با استفاده از سایت می توانید برند خود را بسیار بیشتر و بهتر به مخاطبانتان ارائه نمایید. برندسازی در کسب و کارها بسیار مهم است. زیرا زمانی که نامی از یک محصول یا خدمات به میان می آید، اولین چیزی که در ذهن مشتریان ایجاد می شود، برند شما است.

برندسازی--از-طریق-طراحی-سایت.jpg

صرفه جویی در وقت و هزینه با طراحی سایت

لزوم طراحی سایت برای کسانی که می خواهند در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنند، بیشتر است. کسب و کارهای موفق همواره به دنبال روش های بازاریابی هستند که در مدت زمان کم، بیشترین بازگشت سرمایه را داشته باشد. همچنین این روش بتواند برای همیشه کار کرده و به بازاریابی خود ادامه دهد. زیرا صرفه جویی در زمان و هزینه برای کسب و کارهای موفق بسیار مهم است.

طراحی سایت یک روش عالی برای بازاریابی در طولانی مدت می باشد. همچنین هزینه مربوط به طراحی سایت تنها یک بار پرداخت می شود. بنابراین این روش جزء روش های بسیار مقرون به صرفه از نظر اقتصادی است.

الزام طراحی سایت برای مشاغل خدماتی و مشاوره ای

شاید فکر کنید که لزوم طراحی سایت تنها برای فروشندگان آنلاین دیجیتال مارکتینگ است اما اینطور نیست. مشاغلی که در زمینه ارائه برخی خدمات خاص و یا مشاوره ای فعالیت دارند، به سایت نیاز پیدا می کنند.

پزشکان، وکلا(طراحی سایت وکیل)، مشاوران حقوقی و ... برای ارائه هر چه بهتر و بیشتر خدمات خود به مشتریان، از سایت بهره می برند. زیرا سایت به عنوان یک بستر ایمن، مطمئن و همیشگی برای دسترسی به دریافت کنندگان خدمات شناخته می شود. این مشاغل می توانند امکانات مختلفی را از طریق سرویس های ارائه دهنده سایت در اختیار افراد قرار دهند.

چرا هر فروشگاه، سایت نیز لازم دارد؟

بسیاری از فروشگاه های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ های موفق و پردرآمد به لزوم طراحی سایت پی برده اند. به همین دلیل است که این فروشگاه ها توانسته اند تا این حد در میان مشتریانشان محبوب شوند. نگه داشتن مشتریان قدیمی و پیدا کردن مشتریان جدید برای فروشگاه های آنلاین بسیار مهم است. زیرا این فروشگاه ها علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان خود باید به دنبال بازاریابی و یافتن مشتریان جدید نیز باشند. طراحی سایت برای این فروشگاه ها باعث می شود که مشتریان یک محصول بسیار بهتر و راحت تر بتوانند تامین کننده آن را بیابند.

طراحی سایت برای چه کارهایی اهمیت ندارد؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم با پیشرفت دیجیتال مارکتینگ، لزوم طراحی سایت برای همه کسب و کارها و مشاغل وجود دارد. در واقع هیچ شغلی را نمی توان یافت که به سایت نیاز نداشته باشد. عدم وجود سایت نمی تواند مانع از پیشرفت یک کسب و کار شود. اما وجود آن می تواند راه پیشرفت و ترقی را بسیار آسان تر و هموارتر سازد. تمامی کسب و کارهای ارائه دهنده محصول و خدمات به فعالیت در بستر سایت نیاز دارند.

 

 

بدون دیدگاه

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ