یادگیری طراحی سایت چقدر طول می کشد؟

یادگیری طراحی سایت چقدر طول می کشد؟

بسیاری از افرادی که به حوزه طراحی سایت علاقه دارند به دنبال راهی برای یادگیری آن هستند. یادگیری طراحی سایت به انرژی و زمان زیادی نیاز ندارد. اما باید تمام تمرکز خود را روی آن قرار دهید. در واقع داشتن تمرکز و تلاش روزافزون برای یادگیری این علم بسیار لازم است.

learning-webdesign.jpg

با پیشرفت تکنولوژی و فعالیت بیشتر کسب و کارها در بستر سایت، نیاز به طراحان حرفه ای به روز روز بیشتر احساس می شود. اگر یک طراح سایت بتواند به صورت تخصصی کار خود را انجام دهد، مسلما درآمد بسیار خوبی خواهد داشت. در این مقاله می خواهیم به چگونگی یادگیری طراحی سایت، موارد و زمان لازم برای یادگیری آن بپردازیم.

یادگیری طراحی سایت چیست؟

یادگیری طراحی سایت شامل مجموعه ای از آموزش ها و مباحث مهم مربوط به ساخت و راه اندازی صفحات یک سایت می باشد. به فردی که قادر به ساختن و طراحی صفحات سایت می باشد، طراح سایت می گویند. راه اندازی صفحات سایت با استفاده از کدنویسی ها به زبان های مختلفی صورت می گیرد.

در طراحی سایت ممکن است صفحات سایت های قدیمی ریدیزاین یا بهینه سازی شوند. یعنی این صفحات با استفاده از زبان برنامه نویسی جدید به صورت مجدد طراحی خواهند شد. طراحان سایت می توانند با استفاده از دو روش برنامه نویسی یا کدنویسی و یا استفاده از قالب های آماده (CSS) به طراحی سایت بپردازند.

موارد لازم برای یادگیری طراحی سایت

برای یادگیری طراحی سایت، باید با گام ها و مراحل اصلی یادگیری این علم آشنا شوید. همچنین یادگیری تمامی این موارد می تواند به شما کمک کند که کار طراحی سایت را به صورت کاملا حرفه ای انجام دهید. در این بخش می خواهیم به موارد بپردازیم که یادگیری آن ها برای یک طراح حرفه ای سایت ضروری است.

1)     یادگیری زبان HTML

2)     یادگیری زبان CSS

3)     یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

4)     یادگیری زبان برنامه نویسی بک اند یا سرور (زبان پایتون، PHP و ...)

5)     آگاهی نسبی بر نرم افزارهای گرافیکی

یادگیری طراحی سایت با وردپرس

یکی از بهترین حوزه های یادگیری طراحی سایت، وردپرس می باشد. وردپرس قالب های آماده و از پیش کدنویسی شده ای هستند که برای راه اندازی صفحات سایت از آن بهره می برند. بنابراین تمامی کدنویسی در وردپرس انجام شده اند و نیازی نیست طراح کدنویسی را به صورت اختصاصی انجام دهد.

البته برای شخصی سازی این قالب ها آگاهی نسبی به زبان های برنامه نویسی لازم است. بنابراین این طور نیست که افراد بدون داشتن علم خاصی بتوانند با استفاده از وردپرس طراحی سایت را انجام دهند. امروزه بیشتر سایت های معروف دنیا که به صورت داینامیک کار می کنند، با استفاده از وردپرس ساخته شده اند. یادگیری طراحی سایت با استفاده از وردپرس بسیار آسان می باشد. برای یادگیری راه اندازی سایت با وردپرس آشنایی با زبان های HTML، CSS و PHP لازم است.

طراحی سایت با برنامه نویسی چه فرقی دارد؟

یادگیری طراحی سایت با استفاده از وردپرس تفاوت زیادی با روش برنامه نویسی یا همان کدنویسی دارد. در روش کدنویسی، طراح باید به زبان های رایج برنامه نویسی آگاهی کامل داشته باشد. زیرا در این روش تمامی بخش های فرانت اند و بک اند سایت به صورت تخصصی توسط خود فرد طراحی می شوند. طراحی کردن سایت با استفاده از برنامه نویسی به زمان، تخصص، انرژی و هزینه بیشتری نیاز دارد. اما این روش را می توان بسیار حرفه ای تر و تخصصی تر دانست. بنابراین برای یادگیری طراحی سایت با برنامه نویسی باید تلاش بیشتری کنید.

بهترین راه برای یادگیری طراحی سایت چیست؟

بسیاری از افرادی که قصد یادگیری طراحی سایت را دارند به دنبال راهی مناسب برای یادگیری آن هستند. امروزه روش های مختلفی برای دریافت آموزش های مربوط به طراحی سایت وجود دارند. در واقع دوره های آموزشی هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری برای آموزش این علم اجرا می شوند. مطالعه کتاب های مربوط به برنامه نویسی و جستجو در گوگل هم از روش های دیگر برای یادگیری راه اندازی سایت هستند. اما بهترین روش برای آموزش طراحی سایت استفاده از دوره های آموزشی جامع می باشد.

این دوره ها تمامی مباحث مربوط به طراحی کردن سایت را به کارآموز آموزش می دهند. این دوره ها کاملا جامع و به صورت پروژه محور برگزار می شوند. بنابراین با استفاده از این دوره ها می توانید در کمترین زمان ممکن، تمامی مباحث مربوط به طراحی سایت را یاد بگیرید.

مدت زمان یادگیری طراحی سایت چقدر است؟

سوالی که بسیاری از کارآموزان می پرسند این است که یادگیری طراحی سایت چقدر طول می کشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان یادگیری به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثلا این که شما چه راهی را برای یادگیری انتخاب کرده اید. در روش های حضوری و استفاده از دوره های جامع، مدت زمان یادگیری کمتر است. زیرا آموزش به صورت کامل انجام می شود. اما اگر تصمیم بگیرید طراحی را به صورت پراکنده و از طریق منابع مختلف یاد بگیرید، احتمالا مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

یادگیری طراحی سایت از طریق وردپرس به زمان بسیار کمتری نسبت به روش کدنویسی و برنامه نویسی دارد. زیرا راه اندازی سایت با برنامه نویسی کاری تخصصی تر است. عامل دیگری که در کم و زیاد شدن این زمان مهم است، میزان تمرکز، زمان و انرژی است که به یادگیری اختصاص می دهید. هر چه زمان و انرژی بیشتری را به یادگیری اختصاص دهید، این مدت زمان کوتاه تر خواهد شد. به صورت کلی یادگیری طراحی سایت ممکن است 3 الی 4 ماه طول بکشد.

آیا دانش زبان انگلیسی برای یادگیری طراحی سایت لازم است؟

آشنایی نسبی به زبان انگلیسی برای یادگیری طراحی سایت بسیار مهم است. اما یادگیری تخصصی این زبان برای برنامه نویسی لازم نیست. تنها کافیست آشنایی نسبی به اصطلاحات رایج زبان انگلیسی در این حوزه داشته باشید. البته یادگیری زبان انگلیسی مربوط به طراحی سایت بیشتر تجربی است. یعنی زمانی که خودتان در این حوزه فعالیت کنید بعد از مدتی به تمامی این اصطلاحات آشنایی پیدا می کنید. در نتیجه نیازی نیست وقت و انرژی زیادی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

بدون دیدگاه

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ