قیمت طراحی سایت با کدنویسی چگونه محاسبه می شود؟

قیمت طراحی سایت با کدنویسی چگونه محاسبه می شود؟

افرادی که قصد دارند برای کسب و کار و فعالیت های خود یک سایت راه اندازی کنند، همواره در مورد قیمت های آن سوال دارند. قیمت طراحی سایت به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. کافیست یک سرچ ساده در گوگل انجام دهید تا به تفاوت زیاد انواع سایت ها با هم پی ببرید. همان طور که این سایت ها در نحوه طراحی با هم فرق دارند، قیمت ساخت آن ها نیز با هم فرق می کند. در این مقاله می خواهیم به قیمت طراحی انواع سایت ها و عوامل موثر در قیمت این طراحی بپردازیم.

محاسبه-قیمت-طراحی-سایت-با-کد-نویسی.jpg

موارد تاثیرگذار در قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت به عوامل مهمی همچون روش طراحی، قالب، امکانات سایت، المان های گرافیکی، نوع دامنه، هاست و ... بستگی دارد. طراح سایت با توجه به نیازها و انتظارات شما می تواند سایت مناسبی را برای شما طراحی کند. اما قبل از شروع فرآیند طراحی سایت، طراح سایت و کارفرما لازم است در مورد هزینه ها با هم به توافق برسند. این گونه در آینده اختلافات و سوء تفاهم های کمتری پیش خواهد آمد.

روش طراحی سایت، مهم ترین عامل موثر در قیمت

یکی از مهم ترین المان هایی که در قیمت طراحی سایت موثر است، روش طراحی و مدیریت محتوای آن می باشد. دو روش عمده کد نویسی اختصاصی و استفاده از cms ها برای راه اندازی سایت وجود دارند. در روش کد نویسی، تمامی کدها توسط طراح به صورت تخصصی کد نویسی می شوند. اما در روش cms از قالب ها و کدهای از پیش آماده شده برای طراحی بهره می برند. طراحی سایت به روش کد نویسی اختصاصی هزینه زمان برتر و هزینه بردار تر می باشد.


قالب سایت، تعیین کننده قیمت طراحی آن است

قالب سایت یا نوع سایت عامل مهمی است که می تواند قیمت طراحی سایت را کم یا زیاد کند. سایت ها در انواع مختلفی شرکتی، فروشگاهی، خبری، دانلود فیلم و سریال، دانلود موزیک و ... طراحی می شوند. معمولا وب سایت های شرکتی به فضا یا هاست کمتری برای راه اندازی نیاز دارند. درنتیجه هزینه طراحی آن ها ارزان تر است. اما سایت هایی مانند سایت دانلود فیلم و سریال به هاست با فضای زیاد نیاز دارند. درنتیجه هزینه راه اندازی آن ها بیشتر می شود.

تعیین قیمت طراحی سایت بر اساس امکانات آن

هر چه امکانات یک سایت بیشتر باشد، قیمت طراحی سایت نیز بیشتر می شود. امکاناتی همچون چند زبانه بودن سایت، ریسپانسیو بودن، باشگاه مشتریان، سبد خرید کالا، امکان دسته بندی و آرشیو و ... جزء این امکانات هستند. قرار دادن این المان ها در سایت مسلما به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. بنابراین قیمت طراحی سایت نیز بالا می رود.

قیمت طراحی سایت با توجه به استاتیک یا داینامیک بودن

استاتیک یا داینامیک بودن می تواند بر قیمت طراحی سایت موثر باشد. تمامی سایت ها یا استاتیک هستند یا داینامیک. سایت های داینامیک انعطاف پذیری بیشتری داشته و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند. به همین دلیل از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار هستند. قیمت راه اندازی سایت داینامیک بیشتر است. سایت های استاتیک بسیار ساده و معمولی بوده و جای پیشرفت زیادی ندارند. اما در عوض هزینه راه اندازی آن ها کمتر می باشد.

تاثیر دامنه سایت در قیمت طراحی آن

هزینه خرید دامنه و تمدید آن را باید جزء قیمت طراحی سایت در نظر بگیرید. منظور از دامنه همان آدرس سایت است که دارای پسوندهایی همچون.ir یا.com است. هر کدام از پسوندهایی که برای دامنه سایت در نظر گرفته می شوند، قیمت مخصوص خود را دارند. معمولا پسوند.ir ارزان تر از بقیه می باشد.

ظاهر سایت و عناصر گرافیکی به کار رفته در آن

ظاهر سایت و المان های گرافیکی به کار رفته در آن در قیمت طراحی سایت بسیار مهم هستند. گرافیک سایت باید دارای جذابیت، خلاقیت و زیبایی فراوانی باشد. زیرا کاربر هنگام وارد شدن به سایت، ابتدا با ظاهر آن و عناصر گرافیکی رو به رو می شود. بنابراین ظاهر سایت باید به گونه ای باشد که بر تعداد بازدیدکنندگان آن بیفزاید. هر چقدر عناصر گرافیکی با کیفیت و جذابیت بیشتری طراحی شوند، قیمت طراحی سایت نیز بالاتر می رود.

نقش کیفیت و امنیت هاست در قیمت طراحی سایت

میزان هاست ، امنیت و پشتیبانی مدیریت سرور  آن عامل مهمی است که تعین کننده قیمت طراحی سایت می باشد. همه سایت ها برای فعالیت خود به فضای خاصی نیاز دارند. به زبان دیگر، هاست همان فضایی می باشد که اطلاعات و داده های سایت در آن بارگذاری و ذخیره خواهند شد. هاستی که برای راه اندازی سایت انتخاب می شود، باید کیفیت و ایمنی بالایی داشته باشد. در غیر این صورت سایت نمی تواند اطلاعات شما را تضمین نماید. هنگام راه اندازی سایت باید هزینه خرید و تمدید هاست را در نظر بگیرید.

سئو پذیری و قابلیت بهینه سازی سایت

میزان سئو پذیری نقش مهمی در قیمت طراحی سایت دارد. طراحی، تنها اولین قدم برای بهره بردن از مزایای داشتن سایت است. یک سایت برای آن که بتواند مفید عمل کند، باید در رتبه خوبی در گوگل داشته باشد. ترقی و پیشرفت در رتبه بندی گوگل تنها با بهینه سازی و سئو سازی سایت امکان پذیر است. سایت باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی بتوان آن را سئو کرد. هر چه سئو پذیری سایت راحت تر باشد، هزینه طراحی آن نیز بیشتر می شود.

قیمت طراحی سایت با php

قیمت طراحی سایت با php بسیار بیشتر از هزینه راه اندازی سایت با استفاده از cms هایی مانند وردپرس است. php یک زبان اختصاصی برای طراحی سایت می باشد که در آن طراح به صورت اختصاصی تمام صفحات سایت را برنامه نویسی می کند. پی اچ پی جزء پیچیده ترین و اختصاصی ترین روش های طراحی سایت با کد نویسی است. بنابراین استفاده از این روش برای طراحی سایت به انرژی و زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. درنتیجه طراحی سایت با php هزینه زیادی دارد.

کد نویسی یا طراحی سایت با وردپرس؟

قیمت طراحی سایت با کد نویسی اختصاص یا استفاده از کدهای آماده و قالب های از پیش تعین شده وردپرس با هم فرق می کنند. در روش کد نویسی، طراح خود به صورت اختصاصی تمامی کد نویسی ها را انجام داده و یک سایت اختصاصی طراحی می کند. بنابراین قیمت طراحی سایت با این روش بیشتر است. اما در روش وردپرس، طراح از قالب های از پیش آماده شده برای راه اندازی سایت بهره می برد. هر کدام از این روش ها خود دارای مزایا و معایب مربوط به خود هستند. بنابراین نمی توان قطعی گفت که یکی از آن ها بهتر از دیگری است.

 

 

بدون دیدگاه

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان با واتس‌اپ